Pamiętamy o Profesorze Relidze. Konkurs wiedzy o Patronie.

• 2023-11-06 15:34:18

Konkurs - test wiedzy o Zbigniewie Relidze odbył się na przełomie października i listopada we wszystkich oddziałach klasowych naszej szkoły.

Pamiętamy o Profesorze Relidze. Konkurs wiedzy o Patronie.

Finał Konkursu, do którego zakwalifikowało się 15 najlepszych uczniów, rozegrany został w formie pisemnej w dniu 2 listopada 2023 roku.  Podsumowanie Konkursu nastąpiło podczas spotkania uczniów klas pierwszych, którzy mieli okazję obejrzeć film „Bogowie” , dzięki któremu mogli spojrzeć na Naszego Patrona z innej perspektywy. Po seansie filmowym odbyła się  krótka dyskusja, w której młodzi ludzie mówili jak postrzegają Profesora. Odnieśli się między innymi do trudnych decyzji, jakie musiał podejmować w trakcie swojej pracy zawodowej i swoim życiu. Data konkursu oraz spotkania poświęconego Naszemu Patronowi nie została wybrana przypadkowo, ponieważ były to dni poprzedzające kolejną rocznicę pierwszego udanego przeszczepu serca, którego dokonał nasz Patron wraz z zespołem lekarzy w dniu 5 listopada 1985 roku.
Największą znajomością życia i działania  Zbigniewa Religi wykazał się uczeń klasy I A – Miłosz Krysztofiak. Uczeń klasy II AB C Franciszek Nodzak zajął drugie miejsce, a na trzecim miejscu podium stanęła uczennica Pola Rak z klasy  II A.