Patronat Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu

• 2023-09-04 08:47:29

Miło nam poinformować o zawarciu porozumienia pomiędzy Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu a Akademickim Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Kutnie.

Patronat Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu

Objęcie szkoły  patronatem Fundacji polegać będzie na podejmowaniu działań prowadzących do zwiększenia zainteresowania uczniów naukami medycznymi, zachęcaniu uczniów do podjęcia dalszej nauki w dziedzinie szeroko pojętej medycyny oraz podejmowaniu wspólnych inicjatyw i projektów edukacyjnych.
W ramach współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach, sympozjach, konferencjach oraz innych inicjatywach organizowanych przez Fundację, które będą adekwatne do poziomu edukacyjnego młodzieży licealnej. Uczniowie naszej szkoły będą brali udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez zaproszonych gości Fundacji. Młodzież będzie miała możliwość poznać nowoczesną aparaturę, metody leczenia i diagnostyki w kardiochirurgii. Fundacja oferuje również pomoc w realizacji projektów związanych z profilaktyką prozdrowotną i naukami medycznymi.
Jest to kolejna inicjatywa, która wzbogaca ofertę edukacyjną ALO