Narodowe Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2021r.

• 2021-11-11 14:52:59

Poczet Sztandarowy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wziął dziś udział w Uroczystościach 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2021r.

Wydarzenie rozpoczęło się o g.10.30, Mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie z udziałem Pododdziału Honorowego 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

O g.11.30 nastąpił przemarsz ulicą Królewską na plac marsz. J. Piłsudskiego, gdzie kontynuowano uroczystość, tj. śpiewanie pieśni patriotycznych, oficjalne podniesienie flagi państwowej na maszt, przemówienie Prezydenta Miasta Kutno, apel poległych, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyła się także defilada pododdziałów.

Nasi uczniowie dumnie i godnie reprezentowali całą społecznością szkolną w tym patriotycznym wydarzeniu.