11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• 2021-11-10 18:35:54

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy przeprowadzić w formie debaty historycznej. Jak świętować Niepodległą? Uczniowie  klasy III D próbowali odpowiedzieć na to pytanie. Dyskusję przeprowadzono w formie debaty oksfordzkiej. Jedna strona uważa, że należy kontynuować tradycje obchodów zapoczątkowane w okresie II Rzeczpospolitej, druga izba twierdzi, że należy szukać nowych form świętowania niepodległości. Po debacie wśród publiczności przeprowadzono głosowanie. Wygrała opcja, która szuka nowych sposobów organizowania uroczystości, adekwatnych do zmieniającej się rzeczywistości. 11 listopada to ważne święto państwowe upamiętniające odbudowę naszego kraju po 123 latach niewoli. Cieszymy się, że nasi uczniowie szukają nowych sposobów świętowania ważnego dla wszystkich Polaków dnia odzyskania niepodległości, równocześnie zachowując szacunek dla naszej narodowej tradycji i historii.