SERCE ZA SERCE – KONCERT GALOWY W ZABRZU

• 2021-11-09 08:14:18

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na Koncert „Serce za Serce” organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, który odbył się

SERCE ZA SERCE – KONCERT GALOWY W ZABRZU

5 listopada o godz. 18.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Był on podziękowaniem dla wszystkich sprzymierzeńców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, w uznaniu za ich hojność, pomoc oraz społeczną odpowiedzialność, a także wydarzeniem upamiętniającym postać założyciela i patrona Fundacji - prof. Zbigniewa Religi. Gala stanowiła również podziękowanie dla środowiska medycznego za pełne poświęcenia zaangażowanie w pomoc chorym i walkę z pandemią COVID-19, z którą przyszło nam się zmierzyć.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie reprezentowali nauczyciele: Pani dyrektor Anna Pietrzak, Pan wicedyrektor Michał Szczepański, Pani Elżbieta Byczkowska i Pani Małgorzata Rojewska. W przerwie koncertu udało nam się przeprowadzić niezwykle miłą rozmowę z profesorem Marianem Zembalą, który zaprosił naszą młodzież i nauczycieli do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pan profesor przyjął również zaproszenie do naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Mieliśmy również okazję porozmawiać z dyrektorem generalnym Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Panem doktorem Janem Sarną – przyjacielem szkoły. W imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowaliśmy za zaproszenie na ten niezwykły koncert.

Podczas tegorocznego, XXIX koncertu „Serce za Serce” wysłuchaliśmy najpiękniejszych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przed publicznością zaprezentowali się soliści, orkiestra, chór i balet wspaniałej chorzowskiej sceny.

Artyści, pod dyrekcją Mateusza Walacha, przygotowali specjalny i wyjątkowy program. Podczas koncertu zabrzmiały piosenki i utwory instrumentalne, które są kompozycjami stworzonymi na potrzeby największych kinowych produkcji. Była to muzyka z wielkich produkcji amerykańskich, kameralnych obrazów europejskich, filmów animowanych i muzycznych, kolorowych i czarno-białych.