TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW

• 2021-10-01 15:19:51

Nadszedł czas na podsumowanie obchodów Tygodnia Języków Obcych i konkursów językowych organizowanych w tym czasie w ALO. W tygodniu odbyły się trzy konkursy: dwa sprawdzające znajomość angielskich przysłów (dla klas III D i III A) i jeden sprawdzający znajomość słownictwa z zakresu medycyny i nauk pokrewnych (dla klasy III C). Organizatorem wszystkich konkursów była pani Agnieszka Skrzyńska.

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW

W przypadku konkursu językowego w klasie III D zwycięzcą okazał się być Łukasz Łaszewski, który prawidłowo wykonał wszystkie zadania i otrzymał maksymalną ilość punktów. Widać, że Łukasz jest z przysłowiami za pan brat. Zwycięzca został obdarowany całym stosem słodyczy. Łukasz, raz jeszcze przyjmij nasze gratulacje!

W klasie III A wyniki pierwszej tury konkursu okazały się tak dobre a rywalizacja tak wyrównana, że dziś konieczna była dogrywka! W ostatecznym rozstrzygnięciu zwycięską okazała się para Gabrysia Marczak i Szymon Prośniewski. Niech żelki, batony i cukierki, którymi zostali obdarowani osłodzą im nadchodzący weekend!

Kolejny konkurs, sprawdzający nie tylko znajomość języka angielskiego medycznego ale też wiedzę o ludzkim organizmie, został przeprowadzony w klasie III C. Okazał się być dużym wyzwaniem dla uczniów. Anglojęzyczna terminologia medyczna nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej należą się gratulacje zwycięskiej parze - Patrykowi Feliniakowi i Gabrysi Albińskiej. Zostawili konkurencję daleko w tyle! „Molars, bipolar disorder, dopamine, hypodermis, melanoma” etc. nie mają przed nimi tajemnic. Uczniowie otrzymali słodkie podarunki.

Wszystkim osobom nagrodzonym w konkursach serdecznie gratulujemy a wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział w nich.