TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - DZIEŃ PIERWSZY

• 2021-09-29 14:18:45

Zgodnie z wczorajszą obietnicą zamieszczamy relację z pierwszego dnia naszych szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - DZIEŃ PIERWSZY

Z samego rana klasa III A zaserwowała pyszne potrawy z różnych zakątków świata. Nie zabrakło francuskiego ratatouille, pierogów, nachosów etc. Łasuchy delektowały się szarlotką, babeczkami i wyśmienitym sernikiem. Było pysznie.

Nasi maturzyści mieli także okazję zmierzyć się z konkursem językowym przygotowanym przez panią Agnieszkę Skrzyńską. Pod lupę zostały wzięte angielskie przysłowia. Znawcy zwrotów typu ‘An empty vessel makes most noise’ albo ‘Make hay while the sun shines’ z pewnością nie mieli trudności z rozwiązaniem większości zadań. Rozstrzygnięcie wyników konkursu nastąpi pod koniec tygodnia.  Para uczniów, którzy uzyskają największą ilość punktów zostanie nagrodzona słodką niespodzianką.

Także klasa III D stanęła w szranki o tytuł największego znawcy angielskich przysłów. Zadania konkursowe okazały się nie lada wyzwaniem dla uczniów, niemniej liczymy na to, że dobrze poradzili sobie z większością zadań konkursowych. Wyniki wkrótce. Śledźcie nas na bieżąco!