ABC usług bankowych

• 2018-01-10 06:54:43

Co się składa na system bankowy w Polsce? Jakie są funkcje banków? Co oferują nam banki? Czy warto oszczędzać w banku? Jaką rolę pełni bank centralny? Czym jest i do czego służy telefoniczna aplikacja NFC? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymali uczniowie naszej szkoły podczas spotkania z Panią Elżbietą Matczak i Panią Iwoną Pawlak - specjalistkami z Banku Pekao S.A. w Kutnie

ABC usług bankowych

Pracownice banku zostały zaproszone na spotkanie przez Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości. Goście zapoznali uczniów z ofertami produktów tego banku oraz wyjaśnili, dlaczego warto mieć konto bankowe. Panie zademonstrowały zestaw najpopularniejszych kart płatniczych i kredytowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się aplikacja związana z wykorzystywaniem telefonu komórkowego do płatności zbliżeniowych w technologii NFC oraz postępowanie przy ubieganiu się o kredyt studencki.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając wiele pytań z zakresu poruszanej na spotkaniu tematyki.