Nowy rok akademicki 2020/2021 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rozpoczęty!

  • 2020-10-04 15:10:00

W dniu 1 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego na UMED-dzie, z którym od trzech lat jesteśmy związani patronatem.


Nowy rok akademicki 2020/2021 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rozpoczęty!

Z powodu epidemii uroczystość, po raz pierwszy w historii, dla zdecydowanej większości gości odbyła się online. Aula 1000 Centrum Dydaktycznego, dotąd co roku wypełniona po brzegi, gościła tylko władze Wydziałów, Senat Uczelni, zaproszonych gości oraz przedstawicieli doktorantów i studentów Uniwersytetu Medycznego.

Wśród honorowych gości znaleźli się Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk, Wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Wieczorek i inne ważne osobistości. 

Nasi uczniowie także mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu online. Z uwagą i zainteresowaniem śledzili podniosły przebieg uroczystości. Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego zostało z odpowiednim wyprzedzeniem złożone na ręce Pani Dyrektor Anny Pietrzak.

Rektor Uczelni, prof. Radzisław Kordek wygłosił inauguracyjne przemówienie, przybliżając zgromadzonym aktualną sytuację Uniwersytetu oraz plany związane z jego dalszym rozwojem.

Ważnym punktem, szczególnie dla naszej szkoły, było złożenie uroczystego ślubowania przez przedstawicieli doktorantów i studentów, rozpoczynających naukę w Uczelni. Wśród nich znalazła się nasza absolwentka - Maja Podziewska, była uczestniczka projektu mentorskiego KUMPEL i duma nasze szkoły.

Następnie Pani Profesor Anna Piekarska, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu, wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Pandemie współczesnego świata”. W rzeczowy, pasjonujący sposób opowiadała o wyzwaniach współczesnego świata w walce z chorobami zakaźnymi.

Pan Rektor, kończą uroczystość, przytoczył słowa noblisty Boba Dylana „Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światełka nadziei”. Oby to światełko cały czas świeciło nam nad głowami w tych trudnych czasach.


    • Tagi