Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024 na Uniwersytecie Łódzkim

• 2024-03-01 08:38:19

29 lutego, uczniowie klas I A oraz III AB wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez wykładowców i studentów Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024 na Uniwersytecie Łódzkim

Koło Naukowe Edytorów przygotowało warsztaty "Od niepublikowanego rękopisu do książki. Jak wygląda praca edytora?" Dialektologiczne Koło Naukowe zapoznało słuchaczy ze zjawiskiem stylizacji gwarowej w literaturze oraz w innych tekstach kultury.
Uczniowie mieli również okazję zgłębić tajniki współczesnej polszczyzny i zrozumieć, jak środowisko wpływa na jej kształt. Dowiedzieli się również "Jakimi językami mówi współczesna polska literatura?"
Młodzież wzięła także udział w grach i zabawach językowych.
Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji było spotkanie w wybitną aktorką filmową i teatralną, Mistrzem Mowy Polskiej- Magdaleną Zawadzką.