Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Basi Jaśkowiak!

• 2020-02-20 17:31:14

19 lutego 2020 r. w Auli im. Profesora Wacława Szuberta Uniwersytetu Łódzkiego wręczone zostały stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów znalazła się również uczennica II klasy naszego liceum – Basia Jaśkowiak.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Basi Jaśkowiak!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest najzdolniejszym uczniom ze szkół średnich. Otrzymuje je jeden uczeń z danej szkoły, który osiągnął średnią ocen nie niższą niż 4,75, tj. otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen. Uczeń taki musi otrzymać także bardzo dobrą ocenę z zachowania lub/i wykazuje wybitne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskuje w niej najwyższe wyniki, natomiast w pozostałych dziedzinach jego wyniki są co najmniej dobre.

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie kryteria te spełniła Basia Jaśkowiak. Rok szkolny 2018/2019 ukończyła z najwyższą w szkole średnią ocen - 5,29 oraz wzorowym zachowaniem.

Basiu, gratulujemy i życzymy Ci kolejnych sukcesów!