Deklaracja przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych

• 2018-04-18 07:07:05

Kandydaci do klasy dwujęzycznej (ID) proszeni są o złożenie w dniach 21 maja 2018 r. do 30 maja 2018 r. w sekretariacie szkoły (Kutno, ul. Józefów 9) deklaracji przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego, kwalifikującego do klasy dwujęzycznej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie.

Deklaracja przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych

Sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego, kwalifikujący do klasy dwujęzycznej z językiem angielskim, zostanie przeprowadzony 4 czerwca 2018 r. o godzinie 15.00 (Kutno, ul. Józefów 9; sala dydaktyczna).

Maksymalna liczba punktów ze sprawdzianu kompetencji językowych – 50 punktów. Punkty ze sprawdzianu kompetencji językowych zostaną dodane do punktacji ogólnej kandydata.

Sprawdzian ma formę pisemną i obejmuje zadania sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego i stosowania środków językowych. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 1,5 godziny zegarowej.

Kandydat musi uzyskać co najmniej 30% punktów ze sprawdzianu kompetencji językowych, aby zakwalifikować się do dalszego postępowania rekrutacyjnego (przykładowy sprawdzian dostępny jest TUTAJ).

Ogłoszenie wyników sprawdzianu kompetencji językowych nastąpi 8 czerwca 2018 r.

Warunek uzyskania pozytywnego wyniku sprawdzianu kompetencji językowych nie dotyczy laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej oraz laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z języka angielskiego, będącego drugim językiem nauczania w oddziale dwujęzycznym, o przyjęcie do którego ubiega się laureat lub finalista.

Ze sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego zwolnieni są:

1) kandydaci posiadający następujące certyfikaty z języka angielskiego: PET (Cambridge English: Preliminary) - ocena Pass with Distinction,  FCE  (Cambridge English: First), CAE (Cambridge English: Advanced), CPE (Cambridge English: Proficiency) - po złożeniu w sekretariacie szkoły jego kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem;

2) laureaci konkursów przedmiotowych z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów, organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim;

3) laureaci i finaliści  Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.

W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wynik sprawdzianu kompetencji językowych,

2) wyniki z egzaminu gimnazjalnego,

3) oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego (uwzględnia się ocenę wyższą),

4) świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem,

5) szczególne osiągnięcia uczniów wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum.

deklaracja_przystapienia_do_sprawdzianu_kompetencji_jezykowych.pdf