Zajęcia wychowania fizycznego w ALO

• 2017-11-28 06:42:03

Kto powiedział, że WF nie może być ciekawy? W ALO nie ma czasu na nudę - lekcje wychowania fizycznego z panem Michałem Szczepańskim są tego doskonałym przykładem. Uczniowie chętnie w nich uczestniczą. Najważniejsze jest zdrowie i zdrowy tryb życia.

Zajęcia wychowania fizycznego w ALO

Kultura fizyczna jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka.

Nasza szkoła zapewnia bogatą ofertę zajęć sportowych. Oprócz organizowanych w szkole, uczniowie ALO biorą udział w zajęciach w Aquaparku - basen, siłownia, kręgielnia, squash, bilard; w zajęciach na lodowisku miejskim, w hali sportowej oraz na stadionie miejskim.

"Każda lekcja wychowania fizycznego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym jest niezwykła! Wykorzystujemy różne sprzęty, aby wzmacniać nasze mięśnie i rozwijać naszą kondycję fizyczną. Na jednej lekcji używałyśmy gumowych piłek gimnastycznych. Później zrobiłyśmy szereg ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, ramion i nóg, aby dalej przystąpić do ćwiczeń rozciągających nasze ciała. Były to niezapomniane zajęcia, na których ciężko ćwiczyłyśmy, a zarazem świetnie się bawiłyśmy, ponieważ trening ten wykonywałyśmy przy naszych ulubionych utworach muzycznych! Każda z nas wyszła z sali rekreacyjnej zmęczona, ale z ogromnym uśmiechem na ustach!" - mówi Maja Podziewska, uczennica klasy II AB.