Akademickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło rok szkolny 2017/2018

• 2017-09-06 08:08:01

Ślubowanie uczniów, nadanie statutu szkole oraz inauguracyjny wykład naukowy – 4 września Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rozpoczęło swój pierwszy i zarazem historyczny rok szkolny.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło rok szkolny 2017/2018

19 grudnia ubiegłego roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie zostało wpisane do ewidencji szkół i placówek, prowadzonej przez Powiat Kutnowski. Dzięki pozytywnej decyzji Łódzkiego Kuratora Oświaty, ALO otrzymało uprawienia szkoły publicznej. Niespełna dziewięć miesięcy później, liceum rozpoczęło działalność dydaktyczną.

– Świętujemy początek działalności naszego liceum. Głównym celem szkoły jest dostarczanie uczniom najwyższej jakości wiedzy, ale również pomoc, służenie radą i wsparciem, aby mogli oni w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami realizować naukowe i zawodowe pasje, zawsze  z pożytkiem dla drugiego człowieka – mówiła Anna Pietrzak, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie.

Działalność dydaktyczna liceum będzie realizowana m.in. poprzez:

• spersonalizowaną ścieżkę edukacyjną,
  • wykorzystanie metody tutoringu,
  • realizację zadań naukowych, zgodnych z zainteresowaniami uczniów,
  • wdrażanie autorskich programów - nauka języka angielskiego w medycynie.

Szkoła otrzymała również swój statut. Dokument na ręce dyrekcji liceum przekazał Mieczysław Wośko, prezes Zarządu „Fundacji Rodziny Wośko” – organu prowadzącego szkoły.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął wykład inauguracyjny, wygłoszony przez prof. dr hab. n. farm. Darię Orszulak-Michalak, dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uniwersytet Medyczny jest bowiem, obok Politechniki Łódzkiej, jednym z partnerów edukacyjnych ALO

Uroczystość inauguracji roku szkolnego swoją obecnością uświetnili również: ks. dr Jerzy Swędrowski, Dziekan dekanatu kutnowskiego, Zbigniew Burzyński, prezydent Miasta Kutno oraz Krzysztof Debich, starosta kutnowski.