Akademickie Liceum Ogólnokształcące szkołą patronacką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

• 2017-05-19 15:01:18

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie i Uniwersytet Medyczny w Łodzi 16 maja 2017 roku podpisały porozumienie o współpracy edukacyjnej. Tym samym ALO jest jednym z wąskiego grona dziewięciu liceów patronackich UM w Łodzi oraz pierwszym takim liceum na terenie powiatu kutnowskiego.

W ramach podpisanych porozumień Uniwersytet Medyczny w Łodzi organizuje zajęcia i warsztaty, wykłady tematyczne oraz prezentacje nowoczesnej aparatury i metod diagnostycznych aktualnie stosowanych w medycynie. Ponadto wybrana grupa wykładowców jest w stałym kontakcie z liceami i  prowadzi cykl zajęć, które wprowadzają młodzież w zagadnienia nowoczesnych nauk biologiczno-chemicznych.

Dzięki porozumieniu uczniowie ALO będą mogli:

• ·         korzystać z laboratoriów UM w Łodzi na Wydziale Farmaceutycznym
  • ·         uczestniczyć w wybranych wykładach akademickich na UM
  • ·         brać udział w dedykowanych wykładach, prowadzonych przez wykładowców Wydziału Farmaceutycznego UM na terenie szkoły w Kutnie

Porozumienie zakłada ponadto współpracę w zakresie organizowania konferencji tematycznych, wyjazdy na obozy naukowo-szkoleniowe dla uczniów Liceum oraz otwiera szczególne możliwości edukacyjne dla uczniów klas medyczno- farmaceutycznych.

Program Liceów Patronackich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zainicjowano w 2009 roku. Głównym celem programu jest zapewnienie licealistom najwyższej jakości kształcenia m.in. poprzez merytoryczne wsparcie w zakresie teoretycznych i praktycznych aspektów nauczania, a także pomoc młodzieży w wyborze właściwego kierunku studiów.