ALOśki i Dzień Edukacji Narodowej

• 2018-10-18 08:30:48

12 października 2018 roku  w naszej szkole odbyły się „otrzęsiny” klas pierwszych – ALOśki oraz Dzień Edukacji Narodowej. Cały dzień utrzymany był w konwencji żartu i dobrej zabawy oraz odrobiny sportu. Zadania dla klas pierwszych przygotowały uczennice klasy II AB – Marta Erwińska i Olivia Damra.

ALOśki i Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość rozpoczęła się od zabawnego skeczu klasy drugiej – prezentacji umiejętności aktorskich. Udział w nim wzięła również wychowawczyni klasy, p. Katarzyna Wygocka, która przy dźwiękach „Różowej pantery”, wkroczyła na scenę z zamiarem odpytywania z biologii. Czy uczniowie się przygotowali?

Następnie powołane zostało jury, którego zadaniem była ocena zmagań klas pierwszych w różnych konkurencjach. W jego skład weszli: dyrektor szkoły, Anna Pietrzak, wychowawca klasy II AB, Katarzyna Wygocka oraz przedstawicielki klasy II – Maja Podziewska i Julia Kominiak.

Nadszedł czas na prezentacje klas pierwszych - pełne humoru, tańca i zabawy! Nie obeszło się również bez przebieranek! A czas przejść do prawdziwej rywalizacji – konkurencji polegającej na rozróżnianiu przypraw poprzez ich smak i zapach! Zastanawialiście się, jak smakuje sosna? Jak orzeszki? A może jeszcze inaczej? A jaki smak ma kawa rozpuszczalna? A szafran? Nasi uczniowie już to wiedzą! W konkurencji tej wzięli udział również wychowawcy. Zgadnijcie, kto otrzymał zadanie odgadnięcia najtrudniejszej przyprawy!
Konkurencja KALAMBURY! Śmiechom nie było końca! W tej konkurencji również wzięli udział wychowawcy klas. Ale, żeby nie było tak łatwo – można było tylko pokazywać! Celebryci, przysłowia, powiedzenia… Trudne zadanie! Niektórzy musieli mocno się „gimnastykować” (i to dosłownie), by klasa odgadła hasło!
Dalej nie było prościej! Kolej na wiedzę o kobietach i mężczyznach. Ta konkurencja była bardzo trudna. Panowie musieli odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące kobiet, np. wymienić marki kosmetyczne lub odgadnąć do czego służy beauty blender. Zadaniem pań było odpowiedzieć na równe trudne pytania … m. in. o zasadę działania sprzęgła lub kiedy jest spalony lub co to jest drift! Niezwykle trudne zadanie!
Czas na werdykt! Po burzliwych obradach nasze jury podjęło decyzję i ogłosiło… REMIS! Klasy pierwsze otrzymały w nagrodę dyplomy przyjmujące ich do społeczności ALOśków!

Po ogłoszeniu wyników uczniowie zaprosili na środek nauczycieli i pracowników szkoły by złożyć im życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla każdego uczniowie klas pierwszych wykonali spersonalizowaną laurkę z życzeniami.
Życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły złożyła również pani dyrektor, Anna Pietrzak, podkreślając, że jest to wspólny dzień dla całej społeczności.

Ale to nie koniec tego dnia! Czas na wspólne zmagania sportowe uczniów i nauczycieli, które poprowadził dla nas p. Michał Szczepański, nauczyciel wychowania fizycznego. Bieganie za balonem, bieg z jajkiem to tylko niektóre z atrakcji, z którymi się mierzyliśmy.

Myślicie, że to już koniec? Nie! Na zakończenie, na wszystkich, czekał przepyszny tort z logo szkoły! Musieliśmy przecież nadrobić spalone kalorie!

To był pełen wrażeń dzień! Dziękujemy Wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas!