Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

• 2018-06-27 21:09:01

22 czerwca 2018 roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie zakończyło swój pierwszy, historyczny, rok szkolny. Podczas uroczystości wręczono uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wyniki w konkursach.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dyrektor szkoły, Anna Pietrzak, mówiła o pracy jaką wykonała szkoła podczas minionego roku szkolnego. Dokonując podsumowania, pani dyrektor opowiedziała m. in. o współpracy szkoły z uczelniami wyższymi, o organizowanych zajęciach pozalekcyjnych oraz innych wyjazdach edukacyjnych. Nie zabrakło również wzmianki o licznych sukcesach naszych uczniów w konkursach oraz zmaganiach sportowych.

Ten dzień, był również czasem podziękowań dla założycieli szkoły – Fundacji Rodziny Wośko, szczególnie Prezesa Mieczysława Wośko. Słowa wdzięczności wyraziła młodzież w części artystycznej, którą przygotowała z okazji tego dnia. Na ręce Prezesa Zarządu złożono  kwiaty
i szkolną kronikę. Pan Prezes pogratulował młodzieży, dyrektor szkoły oraz nauczycielom
i pracownikom szkoły, że dzieło, które razem tworzą, za kilka lat zaowocuje i wypuści w świat wzorową młodzież, która wiele osiągnie.

Młodzież odebrała świadectwa z wyróżnieniem oraz świadectwa promocyjne. Nie zabrakło również nagród dla każdego z nich. Warto zauważyć, że dyrektor szkoły wręczyła 7 świadectw z „czerwonym paskiem”. Uczniowie otrzymali również listy gratulacyjne oraz premie – nagrody finansowe, ufundowane przez organ prowadzący, Fundację Rodziny Wośko. Rodzice uczniów wyróżniających się z rąk pani dyrektor odebrali listy gratulacyjne.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole swoją obecnością uświetnili również: prof. dr hab. n. farm. Darię Orszulak-Michalak, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ks. dr Jerzy Swędrowski, Dziekan dekanatu kutnowskiego, Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno oraz Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski oraz wiele osób z firmy „Polfarmex S. A.”, z którymi szkoła na co dzień współpracuje.

Na zakończenie, dyrektor szkoły Anna Pietrzak, zwracając się do młodzieży, powiedziała: „Kochani. Jestem z Was dumna”.

Ten rok, pełen wyzwań i sukcesów, był dla nas rokiem budowania tradycji pierwszej niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej w regionie. Dziś możemy powiedzieć – udało się nam!