Dni Kariery w ALO

• 2018-06-20 06:48:02

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie odbyły się Szkolne Dni Kariery 2018.

Dni Kariery w ALO

Na zaproszenie naszych uczniów gościliśmy w murach naszej szkoły przedsiębiorcę, Rzecznika Konsumenta, prawnika, kierownika do spraw jakości, kierownika do spraw zakupu.

Celem tych spotkań było uświadomienie i wskazanie uczniom jak ważne jest planowanie własnego rozwoju, jak wiele elementów składa się na satysfakcjonującą karierę zawodową i właściwy wybór przyszłego zawodu.

Wszyscy nasi goście podkreślali rolę znajomości języków obcych i gotowości do ciągłego pogłębiania swojej wiedzy, szybkiego przekwalifikowania się, tj. zdobycia nowej profesji lub specjalizacji. Podkreślali rolę ciężkiej pracy i determinacji w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu. W myśl tego co kiedyś powiedział znany piłkarz Pele „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz„